LASER DIODOWY VECTUS PALOMAR

LASER
DIODOWY
VECTUS PALOMAR

LASER DO DEPILACJI | SZYBKO | BEZBOLEŚNIE | SKUTECZNIE

 

 

Niemalże 15 lat temu firma Palomar Medical Technologies stworzyła laser diodowy, który do dziś uważany jest za złoty standard trwałego usuwania owłosienia. Od tego momentu naukowcy Palomar pracowali nad udoskonaleniem technologii lasera diodowego. W efekcie powstał Vectus™, jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze - Skintel™

W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań wpływających na jego wyjątkową skuteczność, bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Skuteczność technologii została potwierdzona certyfikatem FDA.

 

 

Vectus™ to nowoczesny laser diodowy wyprodukowany przez firmę Palomar Medical Technologies. Emituje on fale o długości 810 nm. Według najnowszych badań, uznawany jest za najskuteczniejsze i jednocześnie najszybsze urządzenie do wykonywania laserowej depilacji.

Laser medyczny Vectus™ wyposażony jest w kilka systemów wspomagających jego działanie, co zapewnia zarówno bezpieczeństwo przed oparzeniami, jak i maksymalną efektywność działania.

Dzięki umieszczeniu w głowicy lasera systemu luster odbijających impuls, energia ponownie kierowana jest na skórę, co znacząco podnosi skuteczność działania.
Advanced Contact CoolingSM jest rozwiązaniem mającym wpływ na komfort osoby poddawanej zabiegowi.

W głowicy lasera umieszczono specjalną końcówkę, która chłodzi skórę zarówno przed, w trakcie, jak i po zabiegu. Dzięki tej metodzie odczuwanie ciepła jest minimalne oraz bezbolesne.
Powyższe rozwiązania sprawiają, że laser medyczny Vectus™ jest najszybszym oraz najefektywniejszym urządzeniem na rynku, co potwierdzają badania kliniczne.
Na skuteczność jego działania wpływa także zwiększona, szafirowa głowica zabiegowa, wytwarzająca energię o gęstości do 20J/cm2.
Dzięki temu możliwa jest depilacja dużych powierzchni skóry w ciągu zaledwie kilku minut.

 


JAK WYGLĄDA ZABIEG?

JAK WYGLĄDA ZABIEG USUWANIA OWŁOSIENIA LASEREM VECTUS™?

Zabieg wykonywany laserem Vectus rozpoczyna się od analizy parametrów, takich jak: gęstość owłosienia na obszarze poddawanym zabiegowi, grubość włosa, jego kolor oraz fototyp skóry, czyli poziom zawartości aktywnej melaniny.

Badanie to przeprowadzane jest za pomocą specjalnego urządzenia SkintelTM. Po odczytaniu wyniku, przesyła go do platformy VectusTM, która na tej podstawie dobiera optymalne parametry zabiegu.

Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie najkorzystniejszego natężenia energii, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo i wyklucza ryzyko poparzeń.

Kolejnym etapem jest dobranie odpowiedniej głowicy. Laser VectusTM zaopatrzony jest w dwie końcówki: małą emitującą maksymalną gęstość energii do 100J/cm2 oraz dużą, która wytwarza energię o gęstości do 20J/cm2.

Większa końcówka stosowana jest przy zabiegach na dużych powierzchniach ciała, takich jak plecy czy nogi. Natomiast mała używana jest do precyzyjnych prac np. z wąsikami czy uszami.

Sam zabieg polega na potraktowaniu skóry laserem o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez urządzenie zostaje zaabsorbowane przez barwnik, a wytworzone w ten sposób ciepło doprowadza do fototermolizy, czyli destrukcji termicznej mieszka włosowego.

Epilacja laserem VectusTM cechuje się dużą skutecznością i jest bardzo szybka. Przykładowo usunięcie włosów na plecach u mężczyzny zajmuje około trzech minut.


EFEKTY

CZEGO POWINIENEM SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU URZĄDZENIEM VECTUS I ILE RAZY NALEŻY GO POWTÓRZYĆ, ABY UZYSKAĆ EFEKT GŁADKIEJ SKÓRY?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może byc delikatnie zaczerwieniona. Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.

Dla najlepszego rezultatu, w przypadku usuwania owłosienia, należy wykonać od 4 do 6 zabiegów w następujących przerwach:

twarz – 4 tyg,
ramiona – 4-6 tyg,
bikini – 4-6 tyg,
plecy – 8-10 tyg,
nogi – 8-10

Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby.


PRZECIWWSKAZANIA

CZY WYMAGANE SĄ BADANIA PRZED ROZPOCZĘCIEM TERAPII I JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

Badania nie są wymagane.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • świeża opalenizna
 • ciąża
 • przerwana ciągłość naskórka
 • epilepsja
 • leki, zioła fotouczulające
 • terapia retinoidami
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • łuszczyca, bielactwo
 • cukrzyca
 • bliznowce
 • aktywne infekcje skórne
 • rozrusznik serca
 • świeże zabiegi chirurgiczne

GABINETY WSPÓŁPRACUJĄCENAJNOWSZA GENERACJA

WYNAJMIJ
JUŻ DZIŚ


Paulina Arciszewska

telefon:
+48 504 006 905

e-mail:
kontakt@medicallaser.pl